RWR84N15R4FPBSL
Mfr.Part #
RWR84N15R4FPBSL
Description
RES 15.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
15.4Ohms
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Package / Case :
Power (Watts) :
7W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84N15R4FPBSL
Vishay / Dale RWR84N15R4FPBSL
15.4Ohms, 7W, Wirewound,