RWR84N1501FMB12
Mfr.Part #
RWR84N1501FMB12
Description
RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
7W
Lead Length :
38.1mm
Non-RoHS Compliant
Diameter :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
1.5kOhms
Max Power Dissipation :
7W
Lead Free :
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84N1501FMB12
Vishay / Dale RWR84N1501FMB12
Through Hole 1.5kOhms, 7W, Wirewound,