RWR82SR220FSRSL
Mfr.Part #
RWR82SR220FSRSL
Description
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL
Resistance :
220mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.98mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Max Power Dissipation :
1.5W
Power Rating :
2W
Lead Length :
38.1mm
Length :
7.9248mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1.5W
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR82SR220FSRSL
Vishay / Dale RWR82SR220FSRSL
220mOhms, 1.5W, Wirewound,