RWR82SR143FRBSL
Mfr.Part #
RWR82SR143FRBSL
Description
RES 0.143 OHM 1.5W 1% AXIAL
Resistance :
143mOhms
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1.5W
Supplier Device Package :
Width :
1.98mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
7.9248mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1.5W
Datasheets
RWR82SR143FRBSL
Vishay / Dale RWR82SR143FRBSL
143mOhms, 1.5W, Wirewound,