RWR82S9310FRS70
Mfr.Part #
RWR82S9310FRS70
Description
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
931Ohms
Max Power Dissipation :
1.5W
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
1.5W
Length :
7.9248mm
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
1.98mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Diameter :
1.98mm
Datasheets
RWR82S9310FRS70
Vishay / Dale RWR82S9310FRS70
Through Hole 931Ohms, 1.5W, Wirewound,