RWR82S9310FRB12
Mfr.Part #
RWR82S9310FRB12
Description
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
1.98mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Length :
38.1mm
Diameter :
1.98mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
1.5W
Resistance :
931Ohms
Length :
7.9248mm
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR82S9310FRB12
Vishay / Dale RWR82S9310FRB12
Through Hole 931Ohms, 1.5W, Wirewound,