RWR82S6810BMBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR82S6810BMBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 681 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
7.9248mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Power Rating :
2W
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
1.98mm
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
681Ohms
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Composition :
Wirewound
Datasheets
RWR82S6810BMBSL
Vishay / Dale RWR82S6810BMBSL
681Ohms, 1.5W, Wirewound,