RWR82S6490FRRSL
Mfr.Part #
RWR82S6490FRRSL
Description
RES 649 OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Power (Watts) :
1.5W
Length :
7.9248mm
Resistance :
649Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.98mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR82S6490FRRSL
Vishay / Dale RWR82S6490FRRSL
649Ohms, 1.5W, Wirewound,