RWR82S51R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR82S51R1FRRSL
Description
RES 51.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.9248mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Width :
1.98mm
Resistance :
51.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR82S51R1FRRSL
Vishay / Dale RWR82S51R1FRRSL
51.1Ohms, 1.5W, Wirewound,