RWR82S4640FRBSL
Mfr.Part #
RWR82S4640FRBSL
Description
RES 464 OHM 1.5W 1% AXIAL
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1.5W
Width :
1.98mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
7.9248mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Resistance :
464Ohms
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR82S4640FRBSL
Vishay / Dale RWR82S4640FRBSL
464Ohms, 1.5W, Wirewound,