RWR82S4420FRBSL
Mfr.Part #
RWR82S4420FRBSL
Description
RES 442 OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Tolerance :
±1%
Length :
7.9248mm
Width :
1.98mm
Resistance :
442Ohms
Power (Watts) :
1.5W
Power Rating :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR82S4420FRBSL
Vishay / Dale RWR82S4420FRBSL
442Ohms, 1.5W, Wirewound,