RWR82S3R32FSB12
Mfr.Part #
RWR82S3R32FSB12
Description
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL
2
Diameter :
1.98mm
Width :
1.98mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1.5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.9248mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
3.32Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1.5W
Datasheets
RWR82S3R32FSB12
Vishay / Dale RWR82S3R32FSB12
Through Hole 3.32Ohms, 1.5W, Wirewound,