RWR82S15R0FRS73
Mfr.Part #
RWR82S15R0FRS73
Description
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Resistance :
15Ohms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Width :
1.98mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
1.5W
Length :
7.9248mm
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.98mm
Datasheets
RWR82S15R0FRS73
Vishay / Dale RWR82S15R0FRS73
Through Hole 15Ohms, 1.5W, Wirewound,