RWR82S1430FRRSL
Mfr.Part #
RWR82S1430FRRSL
Description
RES 143 OHM 1.5W 1% AXIAL
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Length :
7.9248mm
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
1.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Resistance :
143Ohms
Width :
1.98mm
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Moisture Resistant
Datasheets
RWR82S1430FRRSL
Vishay / Dale RWR82S1430FRRSL
143Ohms, 1.5W, Wirewound,