RWR82S12R4FRBSL
Mfr.Part #
RWR82S12R4FRBSL
Description
RES 12.4 OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±1%
Length :
7.9248mm
Width :
1.98mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
2W
Resistance :
12.4Ohms
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR82S12R4FRBSL
Vishay / Dale RWR82S12R4FRBSL
12.4Ohms, 1.5W, Wirewound,