RWR82S1271FRB12
Mfr.Part #
RWR82S1271FRB12
Description
RES 1.27K OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Length :
7.9248mm
Diameter :
1.98mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.98mm
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
1.27kOhms
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Power (Watts) :
1.5W
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR82S1271FRB12
Vishay / Dale RWR82S1271FRB12
Through Hole 1.27kOhms, 1.5W, Wirewound,