RWR82S10R2FRRSL
Mfr.Part #
RWR82S10R2FRRSL
Description
RES 10.2 OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Lead Length :
38.1mm
Width :
1.98mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.9248mm
Supplier Device Package :
Resistance :
10.2Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±1%
Published :
Power Rating :
2W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Datasheets
RWR82S10R2FRRSL
Vishay / Dale RWR82S10R2FRRSL
10.2Ohms, 1.5W, Wirewound,