RWR82NR400FRRSL
Mfr.Part #
RWR82NR400FRRSL
Description
RES 0.4 OHM 1.5W 1% AXIAL
Width :
1.98mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
400mOhms
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Length :
7.9248mm
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR82NR400FRRSL
Vishay / Dale RWR82NR400FRRSL
400mOhms, 1.5W, Wirewound,