RWR82NR100FRBSL
Mfr.Part #
RWR82NR100FRBSL
Description
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
100mOhms
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Width :
1.98mm
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.9248mm
Max Power Dissipation :
1.5W
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR82NR100FRBSL
Vishay / Dale RWR82NR100FRBSL
100mOhms, 1.5W, Wirewound,