RWR82N85R6BSRSL
Mfr.Part #
RWR82N85R6BSRSL
Description
RES 85.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
7.9248mm
Resistance :
85.6Ohms
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
1.5W
Published :
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Power (Watts) :
1.5W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
1.98mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR82N85R6BSRSL
Vishay / Dale RWR82N85R6BSRSL
85.6Ohms, 1.5W, Wirewound,