RWR82N4R02FSRSL
Mfr.Part #
RWR82N4R02FSRSL
Description
RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL
Width :
1.98mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.9248mm
Power (Watts) :
1.5W
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Resistance :
4.02Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR82N4R02FSRSL
Vishay / Dale RWR82N4R02FSRSL
4.02Ohms, 1.5W, Wirewound,