RWR82N1870BSRSL
Mfr.Part #
RWR82N1870BSRSL
Description
RES 187 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.98mm
Power Rating :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
7.9248mm
Resistance :
187Ohms
Datasheets
RWR82N1870BSRSL
Vishay / Dale RWR82N1870BSRSL
187Ohms, 1.5W, Wirewound,