RWR81SR750FSBSL
Mfr.Part #
RWR81SR750FSBSL
Description
RES 0.75 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
750mOhms
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81SR750FSBSL
Vishay / Dale RWR81SR750FSBSL
750mOhms, 1W, Wirewound,