RWR81SR715FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR715FSRSL
Description
RES 0.715 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
715mOhms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR81SR715FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR715FSRSL
715mOhms, 1W, Wirewound,