RWR81SR475FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR475FSRSL
Description
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
475mOhms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Published :
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81SR475FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR475FSRSL
475mOhms, 1W, Wirewound,