RWR81SR392FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR392FSRSL
Description
RES 0.392 OHM 1W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Resistance :
392mOhms
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81SR392FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR392FSRSL
392mOhms, 1W, Wirewound,