RWR81SR274FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR274FSRSL
Description
RES 0.274 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Published :
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
274mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81SR274FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR274FSRSL
274mOhms, 1W, Wirewound,