RWR81SR243FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR243FSRSL
Description
RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
243mOhms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81SR243FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR243FSRSL
243mOhms, 1W, Wirewound,