RWR81SR243FSBSL
Mfr.Part #
RWR81SR243FSBSL
Description
RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Resistance :
243mOhms
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81SR243FSBSL
Vishay / Dale RWR81SR243FSBSL
243mOhms, 1W, Wirewound,