RWR81SR232FSRSL
Mfr.Part #
RWR81SR232FSRSL
Description
RES 0.232 OHM 1% 1W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
232mOhms
Supplier Device Package :
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81SR232FSRSL
Vishay / Dale RWR81SR232FSRSL
232mOhms, 1W, Wirewound,