RWR81SR120DRRSL
Mfr.Part #
RWR81SR120DRRSL
Description
RES 0.12 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
120mOhms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR81SR120DRRSL
Vishay / Dale RWR81SR120DRRSL
120mOhms, 1W, Wirewound,