RWR81S9880BRBSL
Mfr.Part #
RWR81S9880BRBSL
Description
RES 988 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Length :
6.35mm
Resistance :
988Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR81S9880BRBSL
Vishay / Dale RWR81S9880BRBSL
988Ohms, 1W, Wirewound,