RWR81S95R0FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S95R0FRBSL
Description
RES 95 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Resistance :
95Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S95R0FRBSL
Vishay / Dale RWR81S95R0FRBSL
95Ohms, 1W, Wirewound,