RWR81S9530FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S9530FSRSL
Description
RES 953 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Resistance :
953Ohms
Datasheets
RWR81S9530FSRSL
Vishay / Dale RWR81S9530FSRSL
953Ohms, 1W, Wirewound,