RWR81S9530FRB12
Mfr.Part #
RWR81S9530FRB12
Description
RES 953 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Diameter :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Resistance :
953Ohms
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S9530FRB12
Vishay / Dale RWR81S9530FRB12
Through Hole 953Ohms, 1W, Wirewound,