RWR81S9500FRB12
Mfr.Part #
RWR81S9500FRB12
Description
RES 950 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
950Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S9500FRB12
Vishay / Dale RWR81S9500FRB12
950Ohms, 1W, Wirewound,