RWR81S93R1FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S93R1FSBSL
Description
RES 93.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
93.1Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Published :
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Package / Case :
Datasheets
RWR81S93R1FSBSL
Vishay / Dale RWR81S93R1FSBSL
93.1Ohms, 1W, Wirewound,