RWR81S80R6FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S80R6FRBSL
Description
RES 80.6 OHM 1% 1W AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
80.6Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S80R6FRBSL
Vishay / Dale RWR81S80R6FRBSL
80.6Ohms, 1W, Wirewound,