RWR81S7R15BSBSL
Mfr.Part #
RWR81S7R15BSBSL
Description
RES 7.15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
7.15Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR81S7R15BSBSL
Vishay / Dale RWR81S7R15BSBSL
7.15Ohms, 1W, Wirewound,