RWR81S78R7FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S78R7FSRSL
Description
RES 78.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Resistance :
78.7Ohms
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81S78R7FSRSL
Vishay / Dale RWR81S78R7FSRSL
78.7Ohms, 1W, Wirewound,