RWR81S7870FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S7870FSRSL
Description
RES 787 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Published :
Resistance :
787Ohms
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81S7870FSRSL
Vishay / Dale RWR81S7870FSRSL
787Ohms, 1W, Wirewound,