RWR81S76R8FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S76R8FSBSL
Description
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Resistance :
76.8Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Datasheets
RWR81S76R8FSBSL
Vishay / Dale RWR81S76R8FSBSL
76.8Ohms, 1W, Wirewound,