RWR81S7680FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S7680FSRSL
Description
RES 768 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
768Ohms
Datasheets
RWR81S7680FSRSL
Vishay / Dale RWR81S7680FSRSL
768Ohms, 1W, Wirewound,