RWR81S7680FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S7680FRBSL
Description
RES 768 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
768Ohms
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR81S7680FRBSL
Vishay / Dale RWR81S7680FRBSL
768Ohms, 1W, Wirewound,