RWR81S7500FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S7500FRBSL
Description
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
750Ohms
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81S7500FRBSL
Vishay / Dale RWR81S7500FRBSL
750Ohms, 1W, Wirewound,