RWR81S6R19FPRSL
Mfr.Part #
RWR81S6R19FPRSL
Description
RES 6.19 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
6.19Ohms
Power Rating :
1W
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S6R19FPRSL
Vishay / Dale RWR81S6R19FPRSL
6.19Ohms, 1W, Wirewound,