RWR81S6R19BRBSL
Mfr.Part #
RWR81S6R19BRBSL
Description
RES 6.19 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
6.19Ohms
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR81S6R19BRBSL
Vishay / Dale RWR81S6R19BRBSL
6.19Ohms, 1W, Wirewound,