RWR81S68R0FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S68R0FRRSL
Description
RES 68 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
68Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81S68R0FRRSL
Vishay / Dale RWR81S68R0FRRSL
68Ohms, 1W, Wirewound,