RWR81S6730DSRSL
Mfr.Part #
RWR81S6730DSRSL
Description
RES 673 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
673Ohms
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Package / Case :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S6730DSRSL
Vishay / Dale RWR81S6730DSRSL
673Ohms, 1W, Wirewound,