RWR81S6730DSB12
Mfr.Part #
RWR81S6730DSB12
Description
RES 673 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Width :
2.16mm
1 (Unlimited)
Diameter :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.5%
Published :
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
673Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR81S6730DSB12
Vishay / Dale RWR81S6730DSB12
Through Hole 673Ohms, 1W, Wirewound,